Jaki pendrive wybrać i kupić?

Rate this post

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie moja koleżanka, która właśnie wczoraj — jak się okazało — straciła swoje dane z (uwaga!) dysku zewnętrznego USB służącego jako kopia bezpieczeństwa.
Miała tam zdjęcia i filmy rodzinne z ostatnich 10 lat. Wiem, że utrata tego typu danych boli najbardziej użytkowników domowych. Odpowiednio w firmach będą to dane firmowe (np. ważne dokumenty).

Dzisiaj chciałem przedstawić szybką alternatywę do przechowywania stosunkowo niewielkich plików. Możemy to potraktować jako dodatkową kopię bezpieczeństwa lub szybki wymienny dysk.

Nie będę rozpisywał się o kopiach bezpieczeństwa, ponieważ odeślę Was do dwóch artykułów:
1. Backup – kopie zapasowe… (część 1) http://www.serwis.arche.com.pl/backup-kopie-zapasowe-czesc-1/
2. Backup – kopie zapasowe… (część 2) http://www.serwis.arche.com.pl/backup-kopie-zapasowe-czesc-2/
oraz do filmiku na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=mAe1OneZ8fI&t=1s

Od wielu lat, praktycznie od początku mojej firmy, kiedy to już profesjonalnie zacząłem zajmować się składaniem komputerów, zawsze wybierałem najlepsze podzespoły. W przypadku pamięci wybór szybko padł na firmę Kingston. Przemawiała wtedy dożywotnia gwarancja.
Tak i później pendrive wybierałem tej firmy. Poniżej chciałem Ci szybko przedstawić 4 modele — myślę, że cenowo każdy znajdzie coś dla siebie.
Pierwsze dwa (16GB i 32GB) są jeszcze modelami ze starszej linii, ale już 64GB i 128GB jak najbardziej aktualne. Oczywiście nic nie ujmuje to samym pendrive — wszystkie modele bardzo dobrze się sprawują.
Dlaczego akurat te modele? Ponieważ są ALUMINIOWE. Od kilku lat kupuję już tylko takie modele i żaden z nich nie został zwrócony z powodu uszkodzenia. Inne plastikowe czy rozsuwane wcześniej, czy później się zepsują.

Powiedzmy, że mamy katalog na pulpicie, a w nim WSZYSTKIE nasze dane: dokumenty, zdjęcia, filmiki. Klikamy prawym przyciskiem myszy na katalogu i wybieramy “Właściwości” (komputer z systemem Windows). Wtedy mamy “Rozmiar:” podany w GB. W ten sposób odpowiemy sobie na pytanie “Jakiej pojemności pendrive potrzebuję?”.

Polecam robić kopie bezpieczeństwa. Nie w jednym miejscu, ale min. w dwóch, z czego jedno miejsce to jest, powiedzmy dysk zewnętrzny USB podłączany tylko i wyłącznie na czas backupu i odkładany do bezpiecznego miejsca oczekując na kolejny backup.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł nie bądź żyła i udostępnij go u siebie na Facebooku oraz daj komentarz poniżej. Dzięki !

Zapraszam do przejrzenia:

Pendrive Kingston DataTraveler 16GB cena: ok. 23zł brutto https://goo.gl/nwduZe

Pendrive Kingston DataTraveler 32GB cena: ok. 38zł brutto https://goo.gl/z7Cuwe

Pendrive Kingston DataTraveler SE9 G2 64GB cena: ok. 101zł brutto https://goo.gl/YBBPM3

Pendrive Kingston DataTraveler SE9 G2 128GB cena: ok. 185zł brutto https://goo.gl/ppQJia

Stosunek pojemność vs cena jest podobna. Za 1GB w 16GB zapłacimy prawie tyle samo, co za 1GB w 128GB więc w tym wypadku nie stracimy, jeśli kupimy dysk większy bądź mniejszy. Dwa ostatnie to USB 3.0.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.