Acer Recovery Management czyli odzyskiwanie Windows 8 na laptopie ACER

Rate this post

Odzyskiwanie systemu Windows (w tym przypadku w wersji 8) na laptopie ACER można wykonać na dwa sposoby.

1. Odzyskiwanie systemu Windows 8 poprzez wciśnięcie prawego klawisza Alt i impulsywne wciskanie klawisza F10 zaraz po uruchomieniu komputera (przed wyświetleniem logo ACERa). Pamiętaj, aby przy tym wyborze w BIOSie włączyć opcję “Acer D2D Recovery”.

2. Jeśli system Windows 8 działa to możesz uruchomić i skorzystać z aplikacji Acer Recovery Management. I ten oto sposób chciałbym dzisiaj opisać.

Na początku musisz uruchomić system Windows 8 i zrobić kopię zapasową systemu ponieważ w tym artykule zalecam Ci całkowite odtworzenie systemu od nowa (co za tym idzie skasowanie obecnych wszystkich plików na dysku – także Twoich danych tj. zdjęcia, dokumenty itd).

Jak wykonasz już kopię zapasową (backup) w wyszukiwarce systemu Windows wpisz słowo “Recovery”

zdjęcie 1

 

Po wpisaniu powinna wyświetlić się aplikacja “Acer Recovery Management” – kliknij w nią.

zdjęcie 2

 

Następnie wybierz opcję “Przywróć do ustawień fabrycznych”. Pamiętaj – ta opcja kasuje wszystko co dotąd zapisałeś na dysku (także ustawienia różnych programów). W efekcie dostaniesz taki system jak po zakupie nowego komputera. Nie zalecam “odświeżania systemu”.zdjęcie 3

 

Przygotuj się na kilkugodzinną instalację systemu. Trwa bardzo długo – w Windowsie 7 było to o wiele szybciej!zdjęcie 4

Mam nadzieję, że pomogłem. Będę wdzięczny jak klikniesz “Lubię to” na dole, a jeszcze bardziej jak udostępnisz ten artykuł na swojej tablicy Facebook-owej. Dziękuję i pozdrawiam!