Nie mogę otworzyć DOCX, XLSX i PPTX… RATUNKU!!!

Rate this post

Ten artykuł jest skierowany do użytkowników pakietów biurowych Office XP, Office 2000 i Office 2003. Ten artykuł zainteresuje także użytkowników systemu operacyjnego Windows XP.

Z czego wynika problem?

Microsoft kiedyś stosował format zapisywania rozszerzenia pliku:
– nazwa_pliku.doc – Word
– nazwa_pliku.xls – Excel
– nazwa_pliku.ppt – Power Point

jednak z kolejną nową wersją pakietu biurowego Office zmieniło to się i Microsoft do każdego z w/w plików dodał literkę x co ma oznaczać, że ten plik jest zapisany w nowszym Word-zie, Excel-u lub PowerPoint-cie. I tak mamy rozszerzenia:
– nazwa_pliku.docx – Word
– nazwa_pliku.xlsx – Excel
– nazwa_pliku.pptx – Power Point

I teraz o ile posiadacz nowego pakietu może otworzyć ppt i pptx to posiadacz starego pakietu Office ma problem z otwarciem plików docx, xlsx, pptx.

Jak temu zaradzić?

Nie trzeba kupować nowego Office tylko dlatego, żeby otwierać pliki z x na końcu. Wystarczy ściągnąć Pakiet zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office dla programów Word, Excel i PowerPoint. Link: https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=3

Jeśli masz problemy ze ściągnięciem pliku to jest link bezpośredni: http://download.microsoft.com/download/7/8/f/78f25e6d-7ac3-4003-88c3-e7db2837caef/FileFormatConverters.exe

Jeśli powyższe linki nie działają, musisz szukać w sieci pliku o nazwie FileFormatConverters.exe

Mam nadzieję, że pomogłem. Będę wdzięczny jak klikniesz “Lubię to” na dole, a jeszcze bardziej jak udostępnisz ten artykuł na swojej tablicy Facebook-owej. Dziękuję i pozdrawiam!