Zaktualizuj WordPressa – aktualizacja WordPress i wyświetlenie danych do FTP.

Rate this post

Jeżeli jesteś właścicielem serwera na którym stoi Twój blog oparty na WordPressie lub nie chcesz stawiać specjalnie FTP tylko po to żeby zaktualizować WordPressa do najnowszej wersji, a ciągle wyskakuje Ci monit o wpisaniu danych do FTP to te wskazówki powinny Ci pomóc.

Komunikat:

Zaktualizuj WordPressa
Informacje dotyczące połączenia

Aby wykonać wybrane działanie, WordPress potrzebuje dostępu do Twojego serwera WWW. Wprowadź dane połączenia FTP, aby kontynuować. Jeśli nie pamiętasz danych do połączenia się, skontaktuj się z administratorem swojego serwera.

Rozwiązanie:
1. Sprawdź w /etc/apache2/envvars czy export APACHE_RUN_USER i export APACHE_RUN_GROUP są ustawione www-data (lub w innych przypadkach apache)2. Sprawdź czy w /etc/apache2/apache2.conf masz ustawione: User ${APACHE_RUN_USER} i Group ${APACHE_RUN_GROUP}
3. Sprawdź czy w katalogu głównym z plikami strony www na który wskazuje DocumentRoot (np. /var/www lub /var/www/html) masz ustawione:
chown -R www-data:www-data /var/www
lub
chown -R www-data:www-data /var/www/html

Uwaga: katalog /var/www lub /var/www/html powinien zawierać już tylko katalogi z naszymi stronami lub (jeśli mamy ją jedną) stronę główną.

Od tej pory po zrestartowaniu usługi apache2 powinno być wszystko OK! Powidzenia

Mam nadzieję, że pomogłem. Będę wdzięczny jak klikniesz “Lubię to” na dole, a jeszcze bardziej jak udostępnisz ten artykuł na swojej tablicy Facebook-owej. Dziękuję i pozdrawiam!