Dropbox najlepszą alternatywą dla pendrive

5/5 - (1 vote)

Dzisiaj chciałem Wam przedstawić alternatywę dla pamięci przenośnych takich jak zewnętrzny dysk twardy podpinany pod USB czy też pendrive. Jest to miejsce w którym z każdego komputera będziemy mogli połączyć się i przechowywać dane.

Mowa bowiem o usłudze Dropbox. Dropbox to przestrzeń w chmurze zapewniająca darmowy dostęp do danych (filmy, zdjęcia, dokumenty).

Zapewne część z Was twierdzi, że jeśli mowa o programie to trzeba go instalować na komputerze. Tak, ale nie koniecznie. Usługa Dropbox zapewnia dostęp z przeglądarki więc nie ma konieczności instalacji tego oprogramowania na komputerze. Przykładowo: jesteśmy w kafejce internetowej i pilnie potrzebujemy skorzystać z naszych dokumentów. Nie ma problemu – wystarczy uruchomić przeglądarkę i zalogować się do Dropboxa

Oczywiście instalacja programu Dropbox zapewni szerszy, szybszy i bardziej ułatwiony dostęp do plików. Zainstalowany program automatycznie synchronizuje pliki na każdym komputerze na którym jest on zainstalowany i podłączony do Twojego konta. Przykładowo: jesteśmy w domu, mamy zainstalowany program w pasku zadań i stworzyliśmy dokument zapisując go na Dropboxie. Rano przychodzimy do pracy uruchamiamy komputer i tam automatycznie jest synchronizowany plik na nasz dysk tak, aby był widoczny. Nie trzeba pendrivów, ani dysków zewnętrznych.

Podsumowanie:
– za darmo (2 GB miejsca)
– dostęp z każdego miejsca na świecie poprzez Internet
– nie ma konieczności instalacji
– dostępna na smartfony i tablety
– automatyczna synchronizacja plików (po instalacji aplikacji na komputerach)

Jeśli jeszcze nie wiesz czy chcesz, czy nie i tak zachęcam do założenia darmowego konta w Dropbox-ie. Przetestujesz i sam zobaczysz czy Ci się przyda!