Drukarka laserowa HP urządzenie wielofunkcyjne HP – maj 2020 r.

Rate this post

Drukarka laserowa HP urządzenie wielofunkcyjne HP – maj 2020 r.

Obecnie przedstawiam, wg mnie jedno z najlepszych rozwiązań do domu i biura. Jest to Drukarka laserowa HP urządzenie wielofunkcyjne HP na maj 2020 r. Oczywiście są inne firmy i tańsze urządzenia HP, ale o tym za chwilę.

 

Nowa czy używana?

Drukarki, czy też urządzenia wielofunkcyjne warto kupić nowe. Roczna gwarancja na części eksploatacyjne jest tym czego potrzebujesz, jeśli nie znasz się na kwestiach technicznych. Będziesz miała/miał spokój odnośnie problemów technicznych. Spokojnie oddasz do serwisu czy też firmy w której kupowałaś/kupowałeś takie urządzenie, a wszystko w ramach gwarancji. Gwarancja standardowa w przypadku HP to 12 miesięcy. W niektórych produktach tej firmy można ją przedłużyć dokupując rozszerzenia (tzw. care packi) na kolejne 12 miesięcy czy dłużej.

 

Ze skanerem czy bez?

Zastanówmy się, czy jest Ci potrzebna sama drukarka czy drukarka ze skanerem? Odpowiedziałaś/odpowiedziałeś już sobie chyba na to pytanie, i niech zgadnę – odpowiedź brzmi: oczywiście, że ze skanerem. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana/przekonany, to pomyśl, że kiedyś były tylko osobno drukarki i skanery. Zawalało to miejsce, dodatkowo pobierało niepotrzebnie prąd. To były dwa urządzenia, a nie jedno. Aha – i jest jeszcze jedna rzecz, jeśli wybierzesz urządzenie wielofunkcyjne to masz kopiarkę. Być może to taka oczywista rzecz, ale jednak nadal o tym zapominamy 😉

 

Atramentowa czy laserowa?

Bardzo szczerze polecam drukarki laserowe (nawet jeśli to ma być drukarka kolorowa). Z jednego powodu – eksploatacja takich drukarek jest często bardzo tańsza. Za toner czarny do drukarki laserowej (zamiennik) zapłacimy powiedzmy 50-150 zł, w zależności od drukarki. Wydrukujemy powiedzmy 1000 kartek. Aby wydrukować tyle kartek przy kartridżach potrzebujemy ok dwa razy więcej nakładu finansowego niż w przypadku tonerów.

Jeśli kupujesz do domu, a masz dziecko chodzące do szkoły podstawowej, czy liceum, zastanów się czy nie będzie odpowiednią drukarka laserowa kolorowa.

 

Z WiFi czy bez?

Polecam zawsze z jakąś siecią. Co to znaczy ,,jakąś” ? Pamiętaj, że drukarkę do sieci możesz wpiąć na trzy sposoby:

  1. WiFi – opcja bezprzewodowa
  2. RJ-45 – opcja po kablu
  3. Poprzez udostępnienie jej w sieci 

Odnośnie pracy w sieci za pomocą komunikacji bezprzewodowej WiFi. Można tutaj wypisać zalety, np. ustawienie swojej drukarki, w każdym miejscu w biurze lub domu i wydruki za pomocą sieci bezprzewodowej. Ma to też minus – może okazać się, że Twój router jest tak zabezpieczony (wysoki standard zabezpieczeń), że drukarka nie będzie się mogła z nim skomunikować. Najlepiej przed wyborem drukarki pod tym kątem zorientować się jakie tryby szyfrowania obsługuje router i drukarka, tak żeby była kompatybilność.

Podłączenie do sieci LAN po kablu, czyli za pomocą skrętki i gniazda RJ-45 w drukarce. Jest to bardzo dobre i stabilne wyjście dla pracy w sieci.

Udostępnienie w sieci ze swojego komputera. Powiedzmy, że drukarka nie ma, ani zarówno złącza RJ-45, ani WiFi, a chcemy udostępnić ją na innym komputerze. Możemy to uczynić za pomocą funkcji ,,Udostępnianie drukarki”. Minusem takiego wyjścia jest to, że komputer na którym zainstalowana jest drukarka USB musi być włączony, aby móc drukować z innego komputera.

 

Jakie rozdzielczości dla skanera i drukowania?

Przyjęło się, że takim minimum w roku 2020 jest:

  • Rozdzielczość druku 1200 x 1200 dpi
  • Rozdzielczość kopiowania 600 x 600 dpi
  • Rozdzielczość skanowania 1200 x 1200 dpi

 

Druk dwustronny?

Polecam jeśli drukujesz dużo dokumentów Word. Przyda się to w oszczędności papieru.

 

Waga i wymiary?

Przed zakupem upewnij się czy waga i wymiary drukarki są dostatecznie odpowiednie. Może okazać się, że miejsce w którym stała stara, zepsuta drukarka jest za małe.

 

O jakiej drukarce mowa?

Drukarką taką jest Drukarka laserowa Pro HP

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.